W ostatnim wpisie obiecałem, że w wolnej chwili pokażę Wam jak ściągnąć torrent’a bezpośrednio na Dysk Google bez udziału naszego łącza.

Czasami jest sytuacja, kiedy potrzebujemy ściągnąć przez torrent najnowszą dystrybucję Ubuntu. Powiedzmy, że chcemy zatrzymać tą kopię na dłużej na naszym Dysku Google. Ściąganie bezpośrednio na dysk i wysyłanie w chmurę kompletnie mija się z celem. Możemy jednak pobrać plik bezpośrednio na nasz Dysk Google.

Krok 1: Wchodzimy na stronę z linku poniżej i logujemy się do Google wciskając Sign In w prawym górnym rogu, oraz Connect (mieszczący się zaraz pod nim):

https://colab.research.google.com/github/FKLC/Torrent-To-Google-Drive-Downloader/blob/master/Torrent_To_Google_Drive_Downloader.ipynb#scrollTo=qYk44mBwJf6E

Krok 2: W części Install libtorrent and Initialize Session klikamy w ikonkę Run. Po wykonaniu instalacji przechodzimy do części Mount Google Drive, również wciskamy Run.

W sekcji “Mount Google Drive” zostaniemy poproszeni o podanie klucza do autoryzacji naszego konta Google. Wchodzimy zatem w wyświetlony link:

Wybieramy nasze konto Google i klikamy w Zezwól. Ukaże się nam wygenerowany klucz, który kopiujemy i wklejamy w polu Enter your authorization code. Zatwierdzamy wciskając Enter.

UWAGA! Nie da się ustawić dysku współdzielonego jako domyślnej ścieżki na pobierane pliki. Pliki pobieramy najpierw do dowolnego folderu na naszym dysku, po czym ręcznie je przenosimy na nielimitowany dysk współdzielony.

Krok 3: Teraz musimy skopiować do schowka link Magnet pliku (nie link torrenta), którego chcemy pobrać. Stron nie brakuje, każdy na pewno zna conajmniej jedną. Przy tytule pliku znajduje się mała ikonka z magnesem. Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Kopiuj link.

Krok 4: Skrollujemy do części Add From Magnet Link. Wciskamy przycisk Run. Pojawia nam się pole Enter Magnet Link Or Type Exit. Klikamy w nim prawym przyciskiem myszy i wklejamy skopiowany wcześniej link Magnet, wciskamy Enter.

UWAGA! Jeśli chcemy jednocześnie ściągać kilka plików (do 3-4 plików jednocześnie), to analogicznie kopiujemy kolejny Magnet link, wklejamy go w to samo pole i zatwierdzamy Enter’em.

Gdy już mamy pliki gotowe do pobrania, wpisujemy Exit i wciskamy Enter.

Krok 5: Przechodzimy do sekcji Start Download i wciskamy przycisk Run.

Na samym dole ekranu sekcji widzimy nasz plik/pliki oraz pasek postępu.

Prędkości pobierania oscylują mniej więcej w przedziale 2500-5000 kB/s na sesję, więc jest całkiem nieźle.

Krok 6: Teraz odnajdujemy nasze pliki na dysku Google w folderze Torrent. To wszystko.

UWAGA! Z uwagi na to, że pliki ściągają się na nasz główny dysk, musimy pamiętać, że jego limit wynosi 15GB. Dlatego po to dodaliśmy nielimitowany dysk współdzielony. Pamiętajcie o tym, że nie da się przenieść całego folderu na raz, a tylko jego zawartość, czyli same pliki. Przykładowo – pobieramy folder z filmem i napisami. Aby go przenieść na dysk współdzielony, wchodzimy najpierw do tego folderu, zaznaczamy film i napisy, klikamy prawym przyciskiem myszy i klikamy w Przenieś. Wybieramy dysk współdzielony i przenosimy do dowolnego folderu na nielimitowanym dysku. Proces jest bardzo prosty. Wszystko działa, pliki się pobierają bez żadnego problemu i co najlepsze, BEZ UDZIAŁU NASZEGO ŁĄCZA.

Jeśli nie stworzyłeś jeszcze swojego nielimitowanego dysku Google, to zapraszam do krótkiego poradnika:

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanego testowania.