Jeśli chciałbyś pograć w kilka swoich ulubionych gier ze Sklepu Play na swoim laptopie lub PC, a nie wiesz jak się za to zabrać, to dobrze trafiłeś. Z naszym poradnikiem przeprowadzimy Cię krok po kroku, jak zainstalować emulator i uruchomić na nim dowolną grę i aplikację.

Google Play na PC

Emulator Androida na Windows 10

Jako że dysponuję laptopem z zainstalowanym Windows 10, to skupię się właśnie na tym systemie. Na Mac OS instalacja będzie wyglądać niemal identycznie.

Instalacja BlueStacks

BlueStacks - Pobierz instalator
BlueStacks – Pobierz instalator
  • 2. Uruchamiamy instalator i klikamy w Install Now (Zainstaluj Teraz) – z uwagi na fakt, że posiadam angielską wersję systemu, właśnie w tym języku przeprowadzę Was przez instalację. Klikając w Customize installation możemy wybrać własną ścieżkę, w której program zostanie zainstalowany. Domyślnie jest to c:\Program Files.
BlueStacks - Install now
BlueStacks – Install now

Instalator rozpocznie pobieranie ok. 530 MB. W oknie instalacyjnym pojawia się informacja, że jeśli mamy zainstalowanego antywirusa, mogą pojawić się randomowe problemy z zainstalowaniem programu. Radzę więc wstrzymać jego działanie na czas instalacji.

  • 3. Po zainstalowaniu programu wita nas ekran logowania się do sklepu Play. Zalogujmy się więc na swoje konto Google.
BlueStacks - logowanie do sklepu Play
BlueStacks – logowanie do sklepu Play
  • 4. Po zalogowaniu się instalujemy interesujący nas tytuł.
BlueStacks - sklep Play
BlueStacks – sklep Play

A tak wygląda Fruit Ninja ogrywane na Windows 10 🙂

BlueStacks - Fruit Ninja
BlueStacks – Fruit Ninja

BONUS: BlueStacks ma również możliwość instalowania plików APK, czyli gotowych instalek pobranych np. z ApkMirror, APK Pure itd. (źródeł różnego rodzaju nie brakuje). Jeśli mamy już pobraną grę lub aplikację, klikamy w ikonkę APK (zdjęcie poniżej) i ją zaznaczamy.

Trzeba jeszcze nadmienić, że im więcej pamięci RAM będzie w naszym sprzęcie, tym lepiej. U mnie na 8GB (odpalona przeglądarka z kilkunastoma zakładkami) zdarzyły się drobne przycięcia. W takim przypadku należy zwolnić pamięć zajętą przez zbędne programy.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku:

Technologiczni Maniacy | techADDICT.pl | Facebook

Sprawdź również:

Kategorie: Poradniki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *