Najsłynniejszy na świecie elektryczny sedan otrzymuje gruntownie przeprojektowane wnętrze z kierownicą w stylu Knight Rider. Oto nowa Tesla Model S.

Nowa Tesla Model S - wnętrze

W ramach ogłoszenia wyników finansowych za czwarty kwartał Tesla zaprezentowała długo oczekiwane odświeżenie swojego flagowego Modelu S. Z zewnątrz pojazd zyskał nowy przedni zderzak z nieco zmienionymi wlotami powietrza, zmodyfikowano tylny dyfuzor. Samochód otrzyma również nowe 19- i 21-calowe felgi.

O ile z zewnątrz ujrzymy subtelne zmiany, o tyle wnętrze zostało kompletnie przeprojektowane. Konsola centralna otrzyma ogromny, 17-calowy ekran podobny do tych zastosowanych w Modelu 3 i Modelu Y. 

Nowa Tesla Model S - wnętrze

Nowa Tesla Model S – nowe wnętrze pojazdu

Model S natomiast zachowa 12,3-calowy wyświetlacz po stronie kierowcy. Jak sama Tesla twierdzi, nowy ekran centralny jest w zasadzie komputerem do gier z 10 teraflopami mocy obliczeniowej, a opublikowane zdjęcia prezentują go z uruchomionym Wiedźminem 3.

Najbardziej spektakularna jest “nowa kierownica”. Tak właściwie, to nie jest to już kierownica, a sternik rodem z Gwiezdnych Wojen, czy z Knight Ridera. Nie ma też tradycyjnych drążków od kierunkowskazów i świateł, co oznacza, że będziemy je włączać za pomocą przycisków dotykowych na kierownicy.

Nowa Tesla Model S - kierownica
Nowa Tesla Model S - deska rozdzielcza

Nowa Tesla Model S – wyposażenie

Elementy wykończenia deski rozdzielczej i bocznych paneli drzwi są wykonane z włókna węglowego i drewna. Nowa konsola środkowa ma więcej miejsca do przechowywania i wygląda teraz o wiele ładniej. Ponadto posiada funkcję bezprzewodowego ładowania dla wielu urządzeń.

Nowa Tesla Model S - wnętrze

Tylne siedzenia są teraz bardziej wyprofilowane i mają nowy, składany podłokietnik z uchwytami na kubki. Pasażerowie tylnej kanapy otrzymają również 8-calowy ekran, który oferuje te same funkcje rozrywki, co ekran główny. Miłym dodatkiem będzie możliwość podłączenia bezprzewodowych kontrolerów do gier. 

Nowa Tesla Model S - tylny wyświetlacz

Model S w standardowym wyposażeniu posiada trójstrefową klimatyzację (usunięto tradycyjne wyloty powietrza), 22-głośnikowy system audio, podgrzewane fotele (oraz wentylowane fotele przednie), oświetlenie ambientowe i szklany dach. Wnętrze będzie dostępne w trzech kolorach – białym, czarnym i beżowym.

Nowa Tesla Model S - wnętrze

Nowa Tesla Model S – zasięg i cena

Najdroższa wersja (Plaid Plus) ma kosztować 139.999 USD (ok. 525 tys. zł). Silnik o mocy „zaledwie” 1100 KM rozpędzi elektryka do 100 km/h w niecałe 2 sekundy, a maksymalny zasięg to 520 mil (ok. 830 km). Tesla twierdzi, że nowy Model S jest najbardziej aerodynamicznym seryjnie produkowanym samochodem na świecie.

Nowa Tesla Model S

I na koniec kilka zdjęć prezentujących nowy wygląd poliftowy.

Nowa Tesla Model S
Nowa Tesla Model S

Sprawdź również:

Kategorie: Motoryzacja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *