Najlepsze smartwatche do biegania? Wybór nie jest oczywisty. Istnieje wiele różnych modeli dla wszystkich typów użytkowników. Musisz tylko wziąć pod uwagę swoją aktywność. Może Fitbit Versa 2 lub Xiaomi Mi Band 5 będą odpowiadać Twoim potrzebom. Jeśli jednak jesteś poważnym atletą, który potrzebuje czegoś mocniejszego — czegoś, co może śledzić Twoje długie trasy, a nie skąpić w podstawowych funkcjach smartwatcha — jakie są Twoje opcje? Dzisiaj oprowadzimy Cię po naszej liście najlepszych zegarków do biegania z wbudowanym GPS na rynku.

Jeśli jesteś biegaczem i potrzebujesz czegoś, co będzie dokładnie śledzić Twoje trasy, ma czytelny ekran, wbudowany pulsometr i GPS, ta lista jest dla Ciebie. Niektóre z tych zegarków będą drogie, ale z wysoką ceną otrzymujemy świetną jakość wykonania i funkcje, których nie ujrzymy w tańszych produktach.

Zakup zegarka dostosowanego dla Twoich potrzeb

Każdy oczekuje czegoś innego od swojego sprzętu. Przedstawiliśmy różne modele w różnych kategoriach, aby było Ci łatwiej wybrać zegarek dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Oto nasze propozycje:

  • Garmin Forerunner 945 jest najlepszy z wymienionej listy. Posiada wszystkie funkcje, jakie można sobie wymarzyć w tego typu sprzęcie. Jeśli cena zakupu nie gra roli, to ten model jest zdecydowanie najlepszą opcją.
  • Garmin Forerunner 245 Music — dzięki posiadającemu odtwarzaczowi muzyki (do 500 utworów), wbudowanemu GPS i smukłej konstrukcji, stanowi najlepszą propozycję ze średniej półki.
  • Garmin Forerunner 45 jest najlepszym budżetowym zegarkiem z GPS-em, którego możemy nabyć za ok. 750 zł. Jest smukły i posiada większość funkcji, których będziesz potrzebować.
  • Polar Ignite to kolejny świetny zegarek z GPS-em, który nie wyczyści Twojej kieszeni.
  • Fitbit Charge 4 to najlepszy fitness tracker z wbudowanym nadajnikiem GPS. Opaska jest smukła, w pełni konfigurowalna i ma dokładny GPS.
  • Apple Watch Series 5 jest najlepszym smartwatchem z GPS dla wszystkich, którzy są związani już ekosystemem Apple. Ma fantastyczny wyświetlacz i obsługuje multum dedykowanych aplikacji.

Wszystkie zegarki opiszemy w skrócie, ponieważ nie skupiamy się na jednym modelu, a na kilku. Jeśli będziesz zainteresowany konkretnym modelem, pod każdym z nich znajdziesz link do opisu wszystkich funkcji bezpośrednio na stronie każdego z producentów.

Garmin Forerunner 945

Jeśli cena nie gra roli i chcesz kupić najlepszy zegarek z wbudowanym GPS’em, polecamy Garmin Forerunner 945. Oferuje wszystkie najnowsze funkcje, które firma Garmin promowała w swoich najnowszych zegarkach, w tym pomiar pułapu tlenowego (VO2 max), który jest miarą sprawności układu oddechowo-krążeniowego. Oferuje przechowywanie muzyki (do 1000 utworów), a także strumieniowanie z serwisów Spotify, czy Deezer. Obsługuje płatności Garmin Pay, Bateria wytrzymuje nawet 2 tygodnie pracy (w trybie zegarka). Posiada pełnokolorową, wbudowaną obsługę map, posłuży Ci nawet do przygotowania się do triatlonu.

Ogólne dane techniczne:
MATERIAŁ OBIEKTYWUSzkło Corning® Gorilla® Glass DX
MATERIAŁ RAMKItworzywo wzmocnione włóknem szklanym
PASKI DO ZEGARKA QUICKFITTak (22 mm)
MATERIAŁ PASKAsilikon
ROZMIAR ETUI (SZER. × DŁ. × WYS.)47 × 47 × 13,7 mm

Rozmiar pasuje na nadgarstki o obwodzie 130–220 mm
KOLOROWY WYŚWIETLACZ
WYMIARY WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS.Średnica 30,4 mm (1,2 cala)
ROZDZIELCZOŚĆ WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS.240 × 240 pikseli
TYP WYŚWIETLACZAczytelny w słońcu, transreflektywny, Memory-In-Pixel (MIP)
MASA50 g
CZAS DZIAŁANIA BATERIITryb analogowy: do 2 tygodni
Tryb GPS z muzyką: do 10 godzin
Tryb GPS bez muzyki: do 36 godzin
KLASA WODOSZCZELNOŚCI5 ATM
PAMIĘĆ/HISTORIADane dotyczące 200 godzin aktywności

Cena: ok. 2570 zł
Więcej szczegółów

Garmin Forerunner 245 Music

Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245 Music jest jednym z naszych ulubionych zegarków z wbudowanym GPS i jest to zdecydowanie najlepsza opcja w tej cenie. Forerunner 245 Music posiada dokładny czujnik tętna, pulsoksymetr, przechowywanie muzyki (do 500 utworów), czy liczne plany treningowe Garmin Coach. Czas działania baterii wynosi 7 dni w trybie zegarka i 6h w trybie GPS z aplikacją do odtwarzania muzyki.

Jeśli szukasz zegarka z systemem GPS, który nie będzie Cię kosztował fortunę, Garmin Forerunner 245 Music jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem.

Jakieś minusy? Kilka. Nie ma w nim Garmin Pay i z jakiegoś powodu nie ma wysokościomierza barometrycznego.

Ogólne dane techniczne:
MATERIAŁ OBIEKTYWUCorning® Gorilla® Glass 3
MATERIAŁ RAMKITworzywo wzmocnione włóknem szklanym
PASKI Z MECHANIZMEM SZYBKIEGO ODŁĄCZANIATak (20 mm, standard branżowy)
MATERIAŁ PASKASilikon
ROZMIAR ETUI (SZER. × DŁ. × WYS.)42,3 × 42,3 × 12,2 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie 127–204 mm
KOLOROWY WYŚWIETLACZ
WYMIARY WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS.Średnica 30,4 mm (1,2 cala)
ROZDZIELCZOŚĆ WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS.240 × 240 pikseli
TYP WYŚWIETLACZACzytelny w słońcu, transreflektywny Memory-In-Pixel (MIP)
MASA38,5 g
CZAS DZIAŁANIA BATERIITryb zegarka: do 7 dni; tryb GPS z muzyką: do 6 godzin; tryb GPS bez muzyki: do 24 godzin
KLASA WODOSZCZELNOŚCIPływanie, 5 ATM
PAMIĘĆ/HISTORIADane dotyczące 200 godzin aktywności

Cena: ok. 1460 zł
Więcej szczegółów

Garmin Forerunner 45

Garmin Forerunner 45

Garmin Forerunner 45 jest dla tych, którzy nie chcą wydać fortuny, ale nadal mogą nabyć zegarek z wieloma funkcjami i wbudowanym GPS. Sprzęt posiada czujnik tętna, pomoże Ci śledzić treningi rowerowe, eliptyczne, kardio i wiele innych. Bateria wystarczy na 7 dni pracy w trybie zegarka i do 13h w trybie GPS.

Jest następcą super popularnego Forerunnera 35 sprzed kilku lat. Nowe modele Forerunner 45 i 45S wyposażone są w funkcję bezpieczeństwa i śledzenia, dzięki której w przypadku zagrożenia wezwiesz pomoc, a zegarek prześle dane lokalizacji do kontaktów alarmowych. Dzięki Garmin Coach skorzystasz z porad ekspertów, treningi dostosowane do Twoich wytycznych synchronizują się bezpośrednio z zegarkiem.

Modele z serii 45 nie posiadają odtwarzacza muzyki, dlatego, jeśli zależy Ci na tej funkcji, to pozostaje do wyboru model Forerunner 245. Paski są również niewymienne, zatem trzeba przemyśleć wybór koloru zegarka.

Ogólne dane techniczne:
MATERIAŁ OBIEKTYWUChemicznie wzmocnione szkło
MATERIAŁ PASKASilikon
ROZMIAR ETUI (SZER. × DŁ. × WYS.)Mały: 39,5 × 39,5 × 11,4 mm
Rozmiar pasuje na nadgarstki o obwodzie 124–185 mmDuży: 42 × 42 × 11,4 mm
Rozmiar pasuje na nadgarstki o obwodzie 129–197 mm
KOLOROWY WYŚWIETLACZ
WYMIARY WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS.Średnica 26,3 mm (1,04 cala)
ROZDZIELCZOŚĆ WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS.208 × 208 pikseli
TYP WYŚWIETLACZACzytelny w słońcu, transreflektywny Memory-In-Pixel (MIP)
MASAMały: 32 g
Duży: 36 g
CZAS DZIAŁANIA BATERIITryb zegarka: do 7 dni; tryb GPS: do 13 godzin
KLASA WODOSZCZELNOŚCI5 ATM
PAMIĘĆ/HISTORIADane dotyczące 200 godzin aktywności

Cena: ok. 750 zł
Więcej szczegółów

Polar Ignite

Polar Ignite

Polar Ignite charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Jest to świetna alternatywa dla Forerunnera 245 Music. Jeśli produkt firmy Garmin nie przypadł Ci do gustu, to Polar Ignite jest dla Ciebie.

Potrafi monitorować ponad 100 aktywności, ma wbudowany GPS, czujnik tętna i posiada wskaźnik wodoodporności 3ATM. Dzięki całodobowemu pomiaru tętna otrzymasz wyczerpujące informacje o pracy serca. Obsługuje powiadomienia z telefonu. Niestety nie posiada wbudowanego odtwarzacza muzyki, a bateria wystarczy na 17 godzin pracy w trybie GPS. Główną cechą jest funkcja FitSpark (odpowiednik funkcji Garmin Coach), dzięki której skorzystasz ze wskazówek treningowych dostosowanych do Twojej kondycji i wcześniejszej aktywności fizycznej. Jeśli w danym dniu odbyłeś wyczerpujący bieg, FitSpark udzieli Ci wskazówek, jak zregenerować siły, a także wskaże Ci zalecane ćwiczenia.

Cena: ok. 900 zł
Więcej szczegółów

Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 4 jest najlepszym trackerem fitness, jaki można kupić, kropka. Fitbit nie musiał zrobić wiele, aby utrzymać ten tytuł. W stosunku do modelu Charge 3 wprowadzono dwie zmiany. Dodano moduł GPS oraz wsparcie płatności Fitbit Pay (Charge 3 posiadał Fitbit Pay w modelu o 100 zł droższym).

O ile opaski Huawei, czy Xiaomi kierowane są dla zwykłych użytkowników, o tyle Fitbit Charge 4 przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych amatorów sportu. Posiada wbudowany pulsometr, który bez przerwy mierzy nasze tętno. Producent deklaruje, że opaska wytrzyma 7 dni bez ładowania. Jak w każdym tego typu urządzeniu, dużą rolę odgrywa intensywność korzystania z wbudowanego GPS, który skutecznie rozładowuje baterię.

Opaska jest również dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do noszenia zegarka i preferują mniejsze i lżejsze urządzenie na nadgarstku.

Cena: ok. 600 zł
Więcej szczegółów (w języku angielskim)

Apple Watch Series 5

Apple Watch 5

Apple Watch Series 5 to fantastyczny smartwatch (przez wielu uznawany za najlepszy). Posiada wiele trybów sportowych i jak reszta urządzeń z zestawienia, wbudowany czujnik GPS, czy pulsometr.

Dostępny w wersjach wykonanych z aluminium, stali nierdzewnej, tytanu i ceramiki. W Apple Watch Series 5 zastosowano wyświetlacz z funkcją stałego podświetlenia.

Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla posiadaczy iPhone’a i… tylko iPhone’a. Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą tylko obejść się smakiem.

Dużym plusem jest również wygląd interfejsu, który na pewno z wymienionych zegarków jest dla oka „najprzyjemniejszy”.

Cena: ok. 2100 zł
Więcej szczegółów

Reasumując, są to tylko nieliczne propozycje spośród dziesiątek innych produktów, którymi jesteśmy wręcz zasypywani przez producentów. Są to nasze propozycje, z którymi nie każdy z Was się zapewne zgodzi. Są jednak zdecydowanie warte rozważenia. Jak wiemy aktualnie zakup zegarka sportowego ze względu na mnogość dostępnych modeli, może naprawdę przyprawić o zawrót głowy.

Kategorie: Sport