Microsoft obiecuje ujednolicony interfejs Xboksa, który ma być zintegrowany z komputerami i urządzeniami mobilnymi.

Series X Dashboard

Wraz ze zbliżającą się premierą konsoli Xbox Series X, Microsoft udostępnił przedsmak tego, czego gracze mogą spodziewać się po interfejsie nowej konsoli do gier, zaraz po jej uruchomieniu. Nowy interfejs użytkownika nieznacznie różni się od interfejsu poprzedniej generacji. Posiada tym samym wiele wspólnych elementów, które już znamy.

W nowym oficjalnym wpisie na Xbox Wire, Microsoft zagłębia się w nowy interfejs użytkownika, twierdząc przy tym, że powinniśmy się z nim czuć przyjemnie i znajomo, niezależnie od tego, czy gramy na konsoli siedząc na kanapie, na komputerze, czy na urządzeniu mobilnym z Androidem poprzez xCloud.

Ogólnie ujmując, nowy, kolorowy redesign ma być szybszy, a także „bardziej przejrzysty i atrakcyjny wizualnie”. Będzie dostępny dla całego ekosystemu Xboksa, w tym dla Xbox Series X, Xbox One, Xbox Game Pass na PC i dla aplikacji mobilnej Xbox. Interfejs ma być ujednolicony i ma zawierać podobne elementy na każdej platformie.

Według projektantów, gracze nie będą tracić czasu na poszukiwaniu treści na ekranie. Wczytywanie ekranu głównego ma być 50% szybsze i ma wykorzystywać o 40% mniej pamięci.

Nowy interfejs zostanie nam zaprezentowany już niedługo, bo listopadzie, wraz z konsolą Xbox Series X. Zostanie również udostępniony w ramach aktualizacji dla posiadaczy aktualnej generacji konsol Xbox One. Jeśli chciałbyś się zapoznać z nowym interfejsem, obejrzyj wideo poniżej.