Jak doskonale wiemy, wszystkie nowe urządzenia Huawei i Honor wprowadzane na rynek od mniej więcej roku, pozbawione są domyślnie zainstalowanych usług Google (GMS). Producent wypuszcza rewelacyjne urządzenia (pod względem hardware’u), jednak nie są one w pełni funkcjonalne.

Oczywiście istnieją metody, które pozwalają na doinstalowanie aplikacji Google. Niestety dla niektórych osób mogą się okazać zbyt skomplikowane i na wstępie zrezygnują z próby ich instalacji.

I tutaj przychodzi z pomocą nowa aplikacja Googlefier.

Googlefier

Proces instalacji nie jest skomplikowany i zajmie nam zaledwie kilka minut. Najpierw pobieramy na swoim telefonie Googlefier z linku poniżej:

http://googlefier.aospapps.com/dld.php

Domyślnie zapisze się w folderze Download. Instalujemy teraz pobrany plik APK. Ważne! Googlefier działa tylko na urządzeniach z Androidem 10 (EMUI 10).

Podczas instalacji zostanie podmieniona aplikacja Backup i zostanie zainstalowany LZPlay (aplikacja, która umożliwiała do tej pory instalację Google Apps — jest niezbędna do całego procesu). Uruchamiamy Googlefier, kilkakrotnie wciskamy Next, przyznajemy niezbędne uprawnienia i postępujemy według wyświetlanych instrukcji.

Googlefier
Googlefier

Aplikacja przeprowadzi Was przez cały proces instalacji. Nie powinniście mieć z nią żadnych problemów. Poniżej znajduje się filmik umieszczony przez XDA, na którym pokazany jest proces instalacji (niestety w trybie przyspieszonym).

Odsyłam Was również do wątku na XDA forum:

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/googlefier-install-gms-huawei-honor-t4180485

Znajdziecie tam podstawowe pytania dotyczące instalacji.