Przykuwająca uwagę kopuła będzie częścią kompleksu Marina Bay Sands.

Apple Pływający Sklep
ROSLAN RAHMAN – Getty Images

Apple posiada setki fizycznych sklepów na całym świecie, które służą jako salony sprzedaży, centra napraw i centra społecznościowe, gdzie ludzie mogą nauczyć się być bardziej kreatywni. Do tej pory jednak żadna z tych lśniących budowli, nie była zbudowana na wodzie. Jak donosi The Straits Times, firma potwierdziła plany otwarcia sklepu w kształcie kopuły w pobliżu kompleksu hoteli Marina Bay Sands w Singapurze. Nie wiemy, kiedy drzwi się otworzą, ale rzecznik powiedział, że nastąpi to „wkrótce”. To będzie przestrzeń do zwiedzania i tworzenia czegoś nowego”.

Jak donosi Archigardner, sklep zastępuje kryształowy pawilon, w którym kiedyś mieścił się klub nocny Avalon. Firma Apple przebudowała konstrukcję za pomocą szklanych paneli, które będą odbijać panoramę Singapuru w ciągu dnia, a zgodnie z materiałami zamieszczonymi przez 9to5Mac, w nocy będą świecić jak latarnia. “Kształt konstrukcji tworzy zupełnie nowy układ sklepu” i będzie częściowo oświetlony przez okrągłe okno w górnej części kopuły. Podobnie jak oryginalny Crystal Pavilion, będzie on połączony promenadą i podwodnym tunelem, który będzie łączył się z pobliskim centrum handlowym.

ROSLAN RAHMAN – Getty Images

Przykuwająca uwagę kopuła to trzeci sklep Apple w Singapurze. Firma zbudowała swoją pierwszą lokalizację w Knightsbridge Mall w 2017 roku, a drugą otworzyła na Jewel Changi Airport w lipcu 2019 roku. Otwarcie sklepu jest nietypowe w czasie, gdy większość firm nadal boryka się z pandemią. Apple ma jednak mnóstwo gotówki – ostatnio osiągnęło wycenę na 2 miliardów dolarów. Dla porównania, Microsoft ogłosił, że zamknie wszystkie swoje fizyczne sklepy i przekształci cztery, z siedzibą w Londynie, Nowym Jorku, Sydney i Redmond, w Centra Doświadczeń zorientowane na społeczność.